Parafia Bł. Michała Kozala BM w Pruszczu Gdańskim
 
  Niedziele i Święta
7.00
8.30
10.00
11.30 ( dla dzieci)
13.00
18.00
  W święta zniesione
6.30
10.00
18.00
 
  I Piątek Miesiąca 6.30
16.30 (dla dzieci)
18.00
19.00 (dla młodzieży)
 
  W dni powszednie
6.30
18.00
 
  Spowiedz Święta:
Niedziela:
podczas Mszy Św.
Dni powszednie:
20 minut przed
Mszą Św.

Wspólnota Charyzmatyczna

 

 

 

04.05. 2009 r.  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

08.12. 2008 r.  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

04.11. 2008 r.  11 Rocznica powstania Wspólnoty

26 – 27. 09. 2008.  Międzynarodowa Konferencja Ewangelizacyjna

13.11. 2007 r.  10 Rocznica istnienia Wspólnoty.


 


 

Należy do Gdańskiego Stowarzyszenia Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Św. Wojciecha „Jezus żyje”. W swoich poszukiwaniach zwrócona ku Chrystusowi, jego Słowie zawartym w Biblii i otwarciu na Ducha Świętego, proponuje przeżywanie swojego związku z Bogiem w przyjaznej bliskości. Wiara jest dla niej nie przykrym obowiązkiem ale wyczekiwanym spotkaniem z Bogiem, który chce człowieka podnieść, wzmocnić i przywrócić mu jego godność. Dlatego życie postrzega jako ukryte w Chrystusie – im mniej jego, tym bliższa droga do śmierci ducha i ciała.
Jej Pasterzem jest ks. Krzysztof  Nowak.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek i
rozpoczynają Eucharystią o godz. 18.00. Po jej zakończeniu modlimy się słowami Pisma Świętego, rozważamy je i uwielbiamy Boga w słowach spontanicznej modlitwy


 


Papież Paweł VI wypowiedział się na temat ruchów charyzmatycznych w 1973 r.: „Tchnienie Ducha przyszło obudzić w Kościele uśpione energie, wydobyć ukryte charyzmaty, by rozlać ten zmysł życia i radości, który sprawia, że w każdej epoce historii na nowo wytryska młodość i aktualność Kościoła.”
Jeśli Pan Bóg jest dla Ciebie ważny, lub chciałbyś Go bliżej poznać;  jeśli szukasz ludzi z którymi mógłbyś swobodnie rozmawiać na tematy wiary, życia, pomodlić się, wspólnie świętować, wyjeżdżać na rekolekcje, pielgrzymki; jeśli jesteś zwyczajny, bądź niezwyczajny, wesoły czy smutny, młodszy czy
starszy - zapraszamy Cię na nasze spotkania!


Jak wyglądają nasze spotkania?


Składają się ze wspólnego czytania i rozważania Słowa Bożego, wspólnej modlitwy dziękczynnej, uwielbienia,  prośby, katechezy oraz śpiewu. Angażujemy się w życie parafii prowadzimy drogi krzyżowe dla dorosłych, czuwania: adoracja krzyża, adoracja Słowa Bożego.  W Wielką Sobotę czuwanie przed grobem Pana Jezusa dla parafii Zorganizowaliśmy 4 kursy Filipa, gdzie parafinie mogli na nowo doświadczyć obecności Boga który jest żywy i obecny w życiu każdego człowieka, który jest Jego Dzieckiem.FORMACJA


Wspólnota formuje się poprzez kursy prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji, które rozwijają życie religijne zarówno osób świeckich jak i konsekrowanych, kursy są oparte na Piśmie Świętym, łączą teorię z praktyką. Pomagają w głębszym rozumieniu i przeżywaniu powołania życiowego a przede wszystkim przygotowują ludzi do dzielenia się z innymi wiarą.
HISTORIA WSPÓLNOTY


- Wspólnota powstała w 1997 roku z inicjatywy ks. Jarosława Olewnika, ówczesnego wikariusza parafii. Jego pragnieniem było by zorganizować dla parafii kurs Filipa po którym zawiązała by się wspólnota i tak się stało.
- W terminie 23 - 25.10.1997 r. odbył się w domu parafialnym kurs Filip dla ok. 100 osób. Kurs Filipa prowadziła ekipa z Stowarzyszenia Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Św. Wojciecha, po przeżyciu rekolekcji 80 osób zapragnęło rozwijać owoce kursu spotykając się na co tygodniowej modlitwie we wspólnocie. Pasterzem wspólnoty został ks. Jarosław Olewnik, a liderem i odpowiedzialnym za posługę muzyczną  Rafał Wałdoch.
- W roku 200 odbyło się spotkanie formacyjne z ks. Andrzejem Kowalczykiem
- W 2002 roku część członków zaczęła współtworzyć pokrewną wspólnotę przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim
- We wrześniu 2005 r. liderem wspólnoty została Joanna Sidorowicz, a zastępcą lidera Bożena Bąk.
- W 2006 r. pasterzem wspólnoty został ks. Mirosław Wierzchowski,
- We wrześniu 2007 r. pasterzem wspólnoty został ks. Krzysztof Nowak.NASZ JUBILEUSZ


13 listopada 2007 roku, nasza Wspólnota przeżywała skromny jubileusz swojej działalności – dziesięć lat. Msza Święta dziękczynna została odprawiona tego dnia o godz. 18.00.

PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA
W dniu 17 listopada zorganizowaliśmy Pielgrzymkę Dziękczynną za 10 lat naszego istnienia. Trasa pielgrzymki to: Trąbki Wielkie – Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Gdańsku  Żabiance – Wejherowo – Piaśnica –Żarnowiec – Swarzewo.


          

 
 
 
  webmaster:
Ks. Proboszcz J.Pobłocki