Parafia Bł. Michała Kozala BM w Pruszczu Gdańskim
 
  Niedziele i Święta
7.00
8.30
10.00
11.30 ( dla dzieci)
13.00
18.00
  W święta zniesione
6.30
10.00
18.00
 
  I Piątek Miesiąca 6.30
16.30 (dla dzieci)
18.00
19.00 (dla młodzieży)
 
  W dni powszednie
6.30
18.00
 
  Spowiedz Święta:
Niedziela:
podczas Mszy Św.
Dni powszednie:
20 minut przed
Mszą Św.

Ogłoszenia parafialne

 

 

Numer  konta  bankowego  parafii  jest  na  stronie  KONTAKT

 


         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 stycznia 2020

 

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie i niech będzie wezwaniem do jedności chrześcijan, której pragnie sam Pan Jezus, a której brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła.

 

We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. 

W tym dniu przypada również 29. rocznica ogłoszenia nominacji biskupiej Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o Naszym Pasterzu w modlitwie.

 

W sobotę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Prośmy Pana, szczególnie w dniu, abyśmy jak Święty Paweł stali się narzędziem w ręku Boga, a wpatrując się w Jego wspaniały wzór, zawsze kroczyli wiernie po drogach wiary. W tym dniu oprawę muzyczną wieczornej Mszy Świętej zapewni zespół muzyczny wspólnoty Domowego Kościoła, który po Mszy Świętej serdecznie zaprasza wszystkich do wspólnego „kolędowania”.

 

Za tydzień, w niedzielę 26 stycznia, o godzinie 14.15, zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

 

Również w przyszłą niedzielę 26 stycznia w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku o godzinie 17.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra. Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa: 

  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę po Mszy Św. o godz. 18.00 
  • Godzinki do Miłosierdzia Bożegow czwartek o godz. 17.00
  • Nabożeństwo do bł. Michała Kozala BM – patrona parafii – w czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00

Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwa wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.


    Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gruzji, organizowaną przez naszą parafię na przełomie września i października tego roku. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.

 

   Trwają ferie zimowe w naszym województwie. Wszystkim, którzy w tym czasie wypoczywają, dzieciom, młodzieży i dorosłym, życzymy radosnego, udanego i bezpiecznego spędzenia czasu ferii zimowych. 


     Informujemy, że w niedzielę, 16 lutego, rozpocznie się w naszej parafii kurs przygotowawczy dla starszej młodzieży i osób dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcieliby to uczynić w najbliższym czasie. Dodatkowe informacje w zakrystii po Mszy Świętej


    Pod chórem do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego", „Małego Gościa Niedzielnego”, „L’Osservatore Romano” oraz tygodnik „Idziemy”.


  Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, wszystkim babciom i dziadkom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święto, składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci modlitewnej.

 

 

 

 
 
 
  webmaster:
Ks. Proboszcz J.Pobłocki