Parafia Bł. Michała Kozala BM w Pruszczu Gdańskim
 
  Niedziele i Święta
7.00
8.30
10.00
11.30 ( dla dzieci)
13.00
18.00
  W święta zniesione
6.30
10.00
18.00
 
  I Piątek Miesiąca 6.30
16.30 (dla dzieci)
18.00
19.00 (dla młodzieży)
 
  W dni powszednie
6.30
18.00
 
  Spowiedz Święta:
Niedziela:
podczas Mszy Św.
Dni powszednie:
20 minut przed
Mszą Św.

Ogłoszenia parafialne

 

 

Numer  konta  bankowego  parafii  jest  na  stronie  KONTAKT

 

 

 

                             III   Niedziela Adwentu                              17  XII  2017 r.

 

1. Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę

    Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam

    tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu,

    raz  jeszcze powtarzam: radujcie się!  Pan jest blisko”.

 

2. Trwa święty czas Adwentu... Czy  uczestniczyłem  chociaż  raz  we  Mszy św.

      roratniej,  która  odprawiana  jest  codziennie  o  godz.  6.00  rano.?

 

3. W  środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej o godz. 18.00.

 

4. W czwartek  Godzinki do Miłosierdzia  Bożego o godz. 17.15

 

5. Świece " Caritasu " na Stół Wigilijny, wspomagając "Wigilijne dzieło  pomocy

    dzieciom ", a  także  opłatki  można  nabyć  przy  wyjściu  pod  chórem. 

 

6.  Dla  rodziców i dzieci  przygotowujących  się  do  I  Komunii  świętej, 

     W  dzisiejszą  niedzielę  17  grudnia,  zostanie  odprawiona  dodatkowa

      Msza św.  o  godz.  14.00,.        Obecność  obowiązkowa.

 

7. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej będzie;

   

         W  piątek dla dzieci  i  młodzieży  od  godz. 16.00  do  17.00

                                            dla dorosłych od  godz. 17.00  do  20.00

  

        W  sobotę  spowiedź tylko dla dorosłych od  godz. 17.00  do  20.00

 

8. Serdeczne  podziękowanie  składamy  za  pomoc  w  roznoszeniu  opłatka 

    na  Stół  Wigilijny,  a  Wszystkim  za  ofiary  złożone  na  Seminarium

    Duchowne  w  Gdańsku  Oliwie.     Bóg  Zapłać.

 

9. Pod  chórem do nabycia jest nowy numer " Gościa  Niedzielnego "

      dla  dzieci  „ Mały Gość Niedzielny ” oraz  tygodnik  „ Idziemy ”

 

10. W  minionym  tygodniu  odeszli  do  Pana  po  wieczną  nagrodę,;

      + Piotr  Hryniewicki  lat  60,  + Stanisława  Szymaniak  lat  94.

       Zmarłych  polećmy  miłosierdziu  Bożemu.    Wieczny  odpoczynek.......

 

      

 Plan całej  Kolędy  jest też na stronie Kolęda

 

 

 

              Plan  Wizyty  Duszpasterskiej   od  4  XII  2017 r.

 

 

Poniedziałek  4  XII  - ul.  Żwirki i Wigury  nr.   1, .  3,   4,    6, 

 

Wtorek  5  XII  -  ul.  Żwirki i Wigury  nr.   5,   7,   9,  11.

 

Środa  6  XII  - ul.  Żwirki i Wigury  nr   13,   Sikorskiego  nr.  33,  35,  37, 

 

Czwartek  7  XII - ul. Sikorskiego  nr.  38,  40,42,  44. 

                               ul.  Dywizjonu 303  nr.  2,  2A,  4,  6,  8.

 

Piątek  8  XII  -  ul.  Drzymały,  Dąbka,  Bema,  Andersa,  Pułaskiego, 

                            ul.  Lotników Polskich,

 

Sobota  9  XII -  ul.  Zwycięstwa, Maczka, Nowa,  Powstańców W-wy  domki  

                            ul.  Powstańców W-wy  nr.  15 A,  17,  19,  21,  23,   30,  30 A,

 

Niedziela  10  XII  ----------------

 

Poniedziałek  11  XII  - ul. Powstańców W-wy  25,  27,  33,  35,  65,  49,  81,   85.

                                       ul.  Dąbrowskiego  nr.  4, 

 

Wtorek  12  XII  -  ul.  Dąbrowskiego  nr.  1,  2,  3,  5,  6,  7,  9.    

 

 Środa  13  XII  -  ul. Dąbrowskiego domki,  oraz  nr.  12,  14.  62 A.

                      ul.  Boh. M. Cassino,  Polskich Kolejarzy, Skalskiego,  Sucharskiego.

 

Czwartek  14  XII  -  ul.  Lotnicza,  Słoneczna,  Fieldorfa  nr.  1,  2,  3,  6,  11.

 

Piątek   15  XII -  ul.  Fieldorfa  nr.  4,    ul.  E. Plater  cała,   Modrzewskiego,

                              ul.  Kilińskiego,  Baczyńskiego, Okrzei,  Szymanowskiego.

 

Sobota  16  XII  -  ul.  Warszawska, Wierzbowa,  Lipowa,  Świerkowa,  Polna,

                  Grabowa,  Jesionowa, Akacjowa, Wspólna, Spacerowa, Bursztynowa. 

 

Niedziela  17  XII  ----------------

 

Poniedziałek  18  XII  - ul.  Droga Słowackiego,  dwie  Brzozowe, Jaworowa.

                                        ul.  Koralowa,   Krótka,   Jodłowa,  Leśna.  Szafirowa, 

 

Wtorek  19  XII  -  ul. Czarnieckiego,  Paderewskiego,  Modrzejewskiej,

                                 ul.  Zapolskiej,  Skłodowskiej,

 

Środa  20  XII  -  ul.  Wyspiańskiego,   

                                

Czwartek  21  XII -  ul.  Staffa,  Dmowskiego,  Korczaka,  Traugutta,   Tuwima,

                                   ul. Tetmajera,  Narutowicza,  Majkowskiego,  Asnyka, 

                                   ul. Reymonta,  Nałkowskiej,  Królowej Jadwigi,

 

 

Piątek  22  i  23   XII  -     SPOWIEDŹ  ŚW.

 

                                            ŚWIĘTA

 

                        Następna Kolęda  po Świętach

 

 

Czwartek  28  XII -  ul.  Gałczyńskiego cała,  W. Pola,   Orkana,  Kolberga,

      Leśmiana,  Jaśminowa,  Różana,  Wysockiego,  Powstańców Wielkopolskich.

 

Piątek  29  XII -  ul.  Kochanowskiego (nr. parzyste)  Żuławska,  Ściegiennego,

                                 ul. Głowackiego,   Poniatowskiego.

 

 Sobota  30  XII  -  ul.  Kochanowskiego (nr. nieparzyste)  Konarskiego.

                                ul.  Kordeckiego,  Plac Wolności,  Ks. P. Skargi, 

                                   

 

                                      Nowy  Rok   2018

 

Środa  3  I  -  ul.  Korzeniowskiego,  Reja,  Sobieskiego, Jagiełły.

 

Czwartek  4  I  - ul.  Banacha,   Mieszka I,   Kazimierza W.,   Łokietka,

                         Broniewskiego, Wyczółkowskiego,  Batorego,  Chrobrego,

                         Krzywoustego,  Radosna,   Młodzieżowa, Krahelskiej,  Norwida.  

 

Piątek  5  I  -   -------------------------------     I  Piątek

 

Sobota  6  I  -    ------------------------- Święto  Trzech  Króli

 

Niedziela  7  I   -------------------------

 

Poniedziałek  8  I  -  ul.  Słowackiego,  Fredry.

 

Wtorek  9  I  - ul.  Kasprowicza domki,  oraz  nr.  36,  38.   Kusocińskiego

 

Środa  10  I  -  ul.  Kasprowicza  nr.  44,   Lawendowa,  Malinowskiego,  Komara,

                         ul.  Sidły,  Stamma,  Wagnera.

                             

Czwartek  11  I  - ul. Skolimowskiej,  Deyny,  Miłosza,  Kopernika,  Heweliusza.

 

Piątek  12  I  -  ul.  Sienkiewicza  cała,  Orzeszkowej domki,  oraz  nr.  1 A,  1 B.

                          ul.  Grabowskiego

 

Sobota  13  I  -  ul.  Orzeszkowej  nr.  1 C,  1 D,    Westerplatte  domki,

                           ul.  Karpińskiego..

                                                            

 

Poniedziałek  15  I - ul. Westerplatte  nr.  5, 7,  9. Wiśniewskiego,  Fantazego  1,

 

 Wtorek  16  I  - ul.  Fantazego   3,  5,  6,    Goplany,  Ks. Marka,  Mazepy,

               Krzemienieckiej,  Międzyrzeckiego, Śniadeckiej,  Kirkora,  Chochlika,

               Kordiana,  Skierki,   Horsztyńskiego  nr. 3.

 

Środa  17  I  -  ul.  Aliny  cała,   Horsztyńskiego  nr. 1.  4,    Beniowskiego   4. 

                            

Czwartek  18  I  - ul. Beniowskiego   2,  3,  5,   Azaliowa nr.  4, 5, 7, 9.

 

Piątek  19  I  -  ul.  Azaliowa nr.  11,   Piastowska  cała,   Orła Białego. 

 

Sobota  20  I  -  ul,  Św. Wojciecha,  Gnieźnieńska,  Milenijna,  Wazów,                             

                          ul.  Kościuszki,    Prusa,  Rzewuskiego  cała.

 

Niedziela  21  I   -----------------------

 

Poniedziałek  22  I  -   odbędzie  się  kolęda  dodatkowa  dla  rodzin  które

        nie  były obecne, a chciałyby przyjąć  kapłana  z  wizytą duszpasterską.

        Rodziny te prosimy o zgłoszenie się  po  Mszy św.  w zakrystii.

 

 
 
 
  webmaster:
Ks. Proboszcz J.Pobłocki