Parafia Bł. Michała Kozala BM w Pruszczu Gdańskim
 
  Niedziele i Święta
7.00
8.30
10.00
11.30 ( dla dzieci)
13.00
18.00
  W święta zniesione
6.30
10.00
18.00
 
  I Piątek Miesiąca 6.30
16.30 (dla dzieci)
18.00
19.00 (dla młodzieży)
 
  W dni powszednie
6.30
18.00
 
  Spowiedz Święta:
Niedziela:
podczas Mszy Św.
Dni powszednie:
20 minut przed
Mszą Św.

Ogłoszenia parafialne

 

 

Numer  konta  bankowego  parafii  jest  na  stronie  KONTAKT

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lutego 2020

 

·   Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę i umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

 

·     Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

 

·   W najbliższy wtorek zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą o godz. 18.45, która sprawowana będzie dla Wspólnoty „Żyć to Chrystus”.

 

·     W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona wyjątkowy i święty czas Wielkiego Postu, który ma służyć naszemu nawróceniu, a także ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem rozpoczęcia Wielkiego Postu i wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30; 10.00; 17.00 (dla dzieci); 18.00 i 19.00 (dla młodzieży). Podczas każdej Mszy Świętej nastąpi obrzęd posypania głów popiołem.

 

·    W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę swoich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

 

·  Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

 

·    Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia niech wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali wkażdypiątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 (dla dzieci); 17.30 (dla dorosłych) i 19.00 (dla młodzieży), oraz w Gorzkich żalachz kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17.00.

 

·     Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa: 

§  Godzinki do Miłosierdzia Bożego - w czwartek o godz. 17.00

§  Nabożeństwo ku czci bł. Michała Kozala BM - naszego patrona - w czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00

·     Spotkania grup duszpasterskich w tym tygodniu:

§  Wspólnota „Żyć to Chrystus” wtorek o godz. 18.45;

§  OAZA Młodzieżowa – czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00

§  Zbiórka dla ministrantów i lektorówsobota o godz. 10.00;

(Wszystkie spotkania odbywają się w salkach Domu Parafialnego).

§  Spotkanie dziecięcego i młodzieżowego zespołu muzycznegoponiedziałek o godz. 18.30 w Kościele.

 

Wyjątkowo w tym tygodniu, z racji przypadającej Środy Popielcowej, nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkania Wspólnoty Biblijnej RUAH.

 

· Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci modlitewnej.

 

 
 
 
  webmaster:
Ks. Proboszcz J.Pobłocki